20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

24 maja 2017

„Kobieta powinna przejść przez życie cicho i spokojnie...”

Gimnazjalna grupa teatralna z Zespołu Szkół nr 3 w Mąkolnie wystawiła sztukę Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej" .

Dowodem popularności tej „tragikomedii kołtuńskiej” jest wciąż żywy w społecznej świadomości termin „dulszczyzna” jako synonim mieszczańskiej hipokryzji, ciasnoty horyzontów i nadmiernie wysokiego mniemania o własnych walorach moralnych.

 Obsada aktorska została świetnie dobrana. W rolę pani Dulskiej wcieliła się Daria Praska, dbająca  o dobry wizerunek rodziny. Jej córki: Mela (Daria Drzewiecka) i Hesia (Natalia Kilichowska), dorastające pannice. Syn Zbyszko (Zuzanna Wdzięczna) włóczy się po kawiarniach. Mąż Felicjan (Hubert Grudziński) milcząc, bez przerwy drepcze po mieszkaniu, a gdy już raz się odezwie, to tylko po to, żeby zdystansować się od wszelkich problemów. Gdy służąca Hanka (Weronika Łoś) zachodzi w ciążę, pani Aniela może liczyć właściwie tylko na kuzynkę Juliasiewiczową (Zuzana Kowalska). Jednak  Tadrachowa (Aleksandra Stasiak) nie pozwala ukrzywdzić swojej chrześnicy.

Tragifarsa przedstawiona w trzech aktach zachwyciła publiczność, która kilkakrotnie reagowała śmiechem. Dekoracja sceny i kostiumy aktorów doskonale odzwierciedlały czasy, w których żyli bohaterowie , zaś tematyka sztuki z pewnością pobudziła widzów do refleksji.

zdj. Gimnazjum w Mąkolnie

Powrót
Oceń artykuł: 13 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie