20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

17 marca 2017

Festiwal Technologiczny - "Szkoła Małego Inżyniera".

Jak wyprodukować pastę do zębów dla słonia, drukować w drukarce 3D skonstruować robota, czy da się sterować piłeczką z wykorzystaniem fali mózgowych, czy można łatwo samodzielnie zaprojektować własną grę - na te i wiele innych pytań ze świata nauki odpowiedzi poznali uczniowie w Zespole Szkół Nr 3 w Mąkolnie.

Dnia 16. marca 2017r. w Zespole Szkół Nr 3 w Mąkolnie odbył się Festiwal Technologiczny Szkoła Małego Inżyniera. Głównym celem spotkania była promocja nauk ścisłych, a zwłaszcza robotyki, automatyki i podstaw programowania wśród uczniów. Projekt Szkoła Małego Inżyniera realizowany jest wspólnie przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera.

W ramach programu Szkoła Małego Inżyniera w szkole odbył się jednodniowy Festiwal Technologiczny, składający się z pokazu przeznaczonego dla wszystkich uczniów szkoły oraz warsztaty z robotyki, warsztaty z programowania i wystawa w świecie nowych technologii (edukacyjne stanowiska samoobsługowych). Ponadto szkoła otrzyma zestawy klocków LEGO® MINDSTORMS® EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 złotych oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO® MINDSTORM EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole. 

Powrót
Oceń artykuł: 13 3

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie