20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

21 marca 2017

Krzysztof Dembowski laureatem Olimpiady Wiedzy o Mediach.

W dniach 17 – 18 marca 2017 r. w Warszawie na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Patronat nad tym prestiżowym konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.  Do etapu centralnego zakwalifikowało się dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie: Weronika Berent i Krzysztof Dembowski. Olimpiada przebiegała w trzech etapach: szkolny – polegał na napisaniu eseju na wybrany temat, wojewódzki – pisanie testu i centralny. W etapie centralnym brało udział 160 uczniów z całej Polski, laureatów etapów wojewódzkich (z każdego województwa 10 najlepszych uczestników). Pierwszego dnia uczestnicy pisali test składający się z 40 pytań dotyczących m. in. gatunków dziennikarskich, literatury i języka w mediach, historii mediów. W drugim dniu odbył się etap ustny. W klasyfikacji końcowej Krzysztof Dembowski, uczeń II klasy technikum ekonomicznego uzyskał tytuł laureata oraz cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę Bauer. 

zdj/źródło Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie

Powrót
Oceń artykuł: 7 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie