20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

27 kwietnia 2017

POLICJANCI ZATRZYMALI 23-LATKA

Do pięciu lat za uszkodzenie mienia i do trzech za posiadanie narkotyków – takie sankcje grożą 23-letniemu mieszkańcowi gminy Sompolno, którego zatrzymali we wtorek 25 kwietnia policjanci z tamtejszego komisariatu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Pokrzywdzony mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Sompolno zgłosił policjantom, że w poniedziałek 24 kwietnia około 19:30 widział, jak trzech mężczyzn szło w kierunku jego domu. On sam w tym czasie pracował w polu. Kiedy przyszedł na swoją posesję stwierdził uszkodzone ogrodzenie oraz elewację domu. Mężczyźni, których wcześniej widział są mu dobrze znani – mieszkają nieopodal.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą uszkodzenia ogrodzenia i elewacji domu jest 23-latek. Jak powiedział później policjantom upił się i przypomniało mu się, że musi zakończyć jakieś zatargi z pokrzywdzonym mężczyzną. Wziął ze sobą kij, dwóch kompanów i poszedł wyrównać rachunki. Ponieważ jednak nie zastał pokrzywdzonego w domu, postanowił zemścić się na ogrodzeniu i elewacji domu poprzez ich uszkodzenie. Straty jakie spowodował pokrzywdzony wycenił na 2000 zł.

Dodatkowo policjanci ustalili, że może posiadać narkotyki i w trakcie jego zatrzymania znaleźli marihuanę. Waga pokazała wysoki wynik – 31,2 grama. Zatrzymany został po 8:00 rano we wtorek, a po zbadaniu okazało się, że w organizmie ma jeszcze (albo już) blisko 3,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał dwa zarzuty: uszkodzenia mienia i posiadania narkotyków. Przyznał się do ich popełnienia oraz wyraził gotowość do dobrowolnego poddania się karze. Jego los jest teraz w ręku prokuratora i sądu.

Kodeks karny za uszkodzenie mienia przewiduje do 5 lat, a za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia.

źródlo/zdj KMP Konin

Powrót
Oceń artykuł: 1 2

Komentarze (2) zobacz

  • 0 (0)

  Gość , w dniu 27-04-2017 08:46:30 napisał:

  Kto to?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Factory, w dniu 27-04-2017 10:35:16 napisał:

  A dostanie rok i w zawieszeniu rok.. Ze też u nas więźniowie nie mają przymusowych prac w kamieniolomach tylko siedzą za nasze podatki..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie