20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

10 marca 2017

Sompolno – policjanci zatrzymali wandala!!!

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie wspólnie z kolegami z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy ustalili i zatrzymali 21-latka, który do parkomatu włożył petardę. Ta eksplodując uszkodziła urządzenie, a straty oszacowano na blisko 3000 zł.

Uszkodzenie parkomatu na ul. Warszawskiej w Sompolnie pracownik Urzędu Miejskiego zauważył pod koniec ubiegłego roku – 21 grudnia. Sprawca włożył petardę do kieszeni, z której wydawany jest bilet. Petarda sama w sobie wielkiej siły nie ma, ale zamknięta w niewielkiej przestrzeni potrafi narobić niemałych szkód. Tak było i w tym przypadku. Eksplozja uszkodziła nie tylko skomplikowane wnętrze, ale nawet daszek parkomatu. Straty sięgnęły niemal 3000 zł.

Wandal przez kilka tygodni pozostawał bezkarny, ale ustalenia sompoleńskich policjantów pozwoliły na jego wytypowanie. Ponieważ mieszka w Koninie o jego zatrzymanie policjanci z Sompolna poprosili kolegów z Wydziału Kryminalnego. W środę 8 marca 21-letni mężczyzna usłyszał w sompoleńskim komisariacie zarzut uszkodzenia mienia i przyznał się do jego popełnienia. Jest dobrze znany policjantom zarówno z Sompolna, jak i z Konina.

Kodeks karny za uszkodzenie mienia przewiduje do 5 lat więzienia.

żródło KMP Konin

Powrót
Oceń artykuł: 2 1

Komentarze (1) zobacz

    • 0 (0)

    xxx, w dniu 10-03-2017 22:26:34 napisał:

    20.12.2016 rok kiedy doszło do tego wydarzenia mieszkaniec Konina przebywał w tym czasie w Koninie więc nie mógł dopuścić się tego czynu.A dlaczego sie przyznał-trzeba zapytac Funkcjonariuszy Policji w Sompolnie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

dj na Twoją imprezę!
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie