20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

22 marca 2017

Symulacja wypadku drogowego w ZSP nr 2 w Lubstowie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Komisariatu Policji Sompolnie wraz ze strażakami i załogą karetki pogotowia we wtorek 21 marca przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Lubstowie symulację wypadku drogowego.

Symulacja wypadku drogowego została przeprowadzona przez konińskich policjantów już po raz drugi, ale po raz pierwszy specjalnie dla uczniów szkoły. Wszystko wyglądało bardzo realistycznie, dlatego młodsi zostali w murach szkoły, aby nie oglądać dość drastycznych widoków.

Tematem symulacji było potrącenie pieszego, w rolę którego wcielił się jeden z uczniów. Bardzo szybko po powiadomieniu służb o wypadku na miejscu pojawili się pierwsi ratownicy, straż pożarna i policjanci. Wszyscy przystąpili do przypisanych sobie zadań zmierzających do udzielenia pomocy poszkodowanemu, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ustaleniu okoliczności wypadku.

Młodsze dzieci natomiast spotkały się z doskonale znanym sierżantem Pyrkiem – maskotką Wielkopolskiej Policji. Miał on dla nich specjalne poradniki „Policja radzi”, które stworzone zostały przez konińskich policjantów. Dzieci mogą się z nich dowiedzieć o zasadach bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Ponadto porady podzielone są na poszczególne pory roku, co ułatwia zobrazowanie zagrożeń, jakie są charakterystyczne dla danego czasu.

ŹRÓDŁO/ZDJ.KMP KONIN

Powrót
Oceń artykuł: 1 0

Komentarze (0) zobacz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie