20 lipca 2018, piątek, Imieniny obchodzą:

Aktualności

20 listopada 2016

Trening z Mistrzem Świata w Sompolnie!

W sobotę, 19 listopada, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego w Sompolnie odbyło się seminarium dla zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Marcinem Różalem Różalskim. To popularny i utytułowany kick-boxer oraz zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej, były mistrz świata organizacji ISKA i WKA w formule K-1.

Uczestnicy pod okiem mistrza uczestniczyli w treningu sztuk walki. Zawodnik przeprowadził szkolenie przygotowujące do walk w pozycji stójkowej, stosowane w karate, kick-boxingu, K1. Spotkanie z zawodnikiem takiego formatu było na pewno inspirujące dla młodych zawodników. W zajęciach wzięło udział ponad 40 osób.

- W treningach pragnę pokazywać rzeczy proste, niezbyt skomplikowane, ale chcę, by było to trochę efekciarskie, widowiskowe - mówił Marcin Różalski. - Lubię, gdy młodzież chce się rozwijać. W dzisiejszych czasach, kiedy odchodzi się od sprawności fizycznej, kiedy wielu unika lekcji wf-u, ale fakt, że są grupy, które pragną się rozwijać w tym kierunku, jest dla mnie bardzo radosny. Druga sprawa, to lubię to robić. Jestem trenerem od 20. roku życia, spełniam się, przeprowadzając takie seminaria. Poza tym zaproszenia na takie imprezy są miłe, bo to znaczy, że ludzie chcą się ode mnie uczyć, moja wiedza jest jakoś przydatna -  dodaje zawodnik MMA.

Jak podkreślał Jacek Malinowski, trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Sompolnie - Głównym założeniem seminarium było przygotowanie stójkowe, czyli formuła karate, kick-boxingu, K1,gdzie jest dużo kopnięć, dużo uderzeń ręką. Takim zawodnikiem jest właśnie Marcin Różalski, który był niegdyś zawodowym kick-boxerem. Zapytany o to, jak udało się zaprosić takiego uznanego zawodnika, odpowiedział: - W środowisku sztuk walki wiadomo, iż Różal jest entuzjastą takich akcji i przy przychylności sponsorów: Burmistrza Miasta Sompolno, firmy Intermeble, Piekarni Jana Staszaka udało się doprowadzić do takiego spotkania.

W zajęciach Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Sompolnie uczestniczą dorośli, młodzież, dzieci z terenu gminy Sompolno od lat 4 do ponad 60. Trenują  boks tajski i kickboxing, a także  uczą się elementów karate oraz brazylijskiego jujitsu. Instruktorzy stawiają także na gimnastykę, wydolność i wypracowanie odpowiedniej kondycji.

W grupie jest dwóch mistrzów świata, którzy wygrali Mistrzostwa Świata Federacji WFMC w kickboxingu, które odbyły się w  października w 2015 roku w niemieckim Hagen. Dodatkowo, w jest także 3 mistrzów Polski i 4 wicemistrzów Polski w mieszanych sztukach walki i karate tsunami. W bieżącym sezonie przed zawodnikami ważne wyzwani: Puchar Europy, egzaminy na różne stopnie uczniowskie i Mistrzostwa Polski.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek w Ale!Radiu o 9.30,13.30,17:30.

Bartosz Śliwicki

więcej zdjęć na fanpejdżu 

zdj:https://www.facebook.com/akademiawilkowice/

Powrót
Oceń artykuł: 14 11

Komentarze (2) zobacz

  • 0 (0)

  Małpeczka , w dniu 21-11-2016 16:17:28 napisał:

  O ile się nie mylę to Różal przygotowuje Popka na 3 grudnia do KSW ^_^

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Observator, w dniu 22-11-2016 19:29:13 napisał:

  Światowo w tym Sompolnie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!

Złap aktualne okazje z Sompolna i okolic na okazje.sompolno24.pl!

Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
dj na Twoją imprezę!
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej
Sompolno róg Błankowej i Kolejowej

Ogłoszenia drobne ogloszenia.sompolno24.pl

zobacz wszystkie